Dołącz do klubu

Polsko- i anglojęzyczny dwumiesięcznik o tematyce outsourcingu i usług dla biznesu wydawany od roku 2011.

Outsourcing&More jest jedynym w Europie branżowym czasopismem sektora BSS, które ma regularny cykl wydawniczy. Magazyn jest wydawany zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej.

Archiwum numerów
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Wrześniowo-październikowe wydanie magazynu Outsourcing&More w roku 2021 to zakończenie 10 lat od kiedy to nasz dwumiesięcznik trafia na biurka i ekrany komputerów czytelników w Polsce i na świecie. To dla nas ważny moment i czas na zmiany. Jak zwykle dostarczamy Państwu kilkadziesiąt publikacji o tematyce prawa, zarządzania, nieruchomości, inwestycji oraz HR, ale po raz ostatni otrzymujecie je Państwo pod marką Outsourcing&More. Od kolejnego wydania będziemy już dla Was dostępni pod nowym tytułem FOCUS ON Business. Od teraz wszystkie wydania naszego magazynu są także dostępne na stronie focusonbusiness.eu.
 • Mimo sezonu wakacyjnego w świecie nowoczesnych usług dla biznesu wiele się dzieje. Oto lipcowo-sierpniowe wydanie Magazynu Outsourcing&More, w którym zapraszamy do lektury kilkudziesięciu artykułów i wywiadów z obszaru Biznesu, Inwestycji i HR. Po raz pierwszy w roku 2021 pojawia się nowe miasto – Elbląg, jak również temat dronów – jak z nimi żyć i jak się przed nimi bronić. Wywiadem numeru jest rozmowa z Violettą Małek – wybitną menedżerką i mentorką biznesową, która od lat wspiera w rozwoju sektor BSS.
 • Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego wydania Magazynu Outsourcing&More. Sto stron pełnych artykułów, wywiadów i aktualności z rynku. Tym razem z okładki wita się z Państwem Mateusz Bonca – Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce, który w wywiadzie mówi o otwarciu drzwi dla nowoczesnych technologii, innowacji i dbałości o zrównoważony rozwój. W bieżącym wydaniu skupiliśmy się także na ochronie konsumenckiej, zakazie konkurencji w umowach cywilnoprawnych, wynajmie długoterminowym i na potrzebach pracowników. W sekcji SSC Lions tym razem będzie słodko, a to za sprawą czekoladowego giganta, który w Łodzi na swoje Globalne Centrum Usług. O GBS firmy Barry Callebaut opowiada Maciej Kulbat. Biznes, Inwestycje i HR, to stałe tematy na stronach Outsourcing&More. Zapraszamy na nasze strony!
 • Sektor nowoczesnych usług dla biznesu nie zwalnia i podobnie, jak w innych branżach, jest pełen ciekawych tematów, z których część wybraliśmy dla Państwa i przedstawiamy je na stronach bieżącego wydania Outsourcing&More. Wywiadem numeru jest rozmowa z Piotrem Buckim – Prezesem j-labs, której tematem jest zamiana etatu na własny biznes oraz – jak ważna jest pasja w realizacji celów menedżerskich.
  W sekcji SSC Lions zapraszamy do pięknego świata AVON. Spółka ta ma swoje globalne centrum usług wspólnych w Warszawie, na którego czele stoi Katarzyna Zalewska.
  Marcowe wydanie Outsourcing&More to także nowe teksty o tematyce prawnej, inwestycyjnej i HR-owej, do których lektury serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy do lektury 56 wydania magazynu Outsourcing&More. Mimo pandemii, świat outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu rozwija się dość dynamicznie. W bieżącym wydaniu prezentujemy rozmowę z Adamem Pustelnikiem – Wiceprezydentem Miasta Łodzi, z którym rozmawiamy o rozwoju miasta i tworzeniu miejsc pracy. W części SSC Lions, mamy przyjemność zaprezentować wywiad z Marcinem Janiszewskim z Globalnego Centrum Usług firmy Elekta. Outsourcing&More rozpoczął wraz z początkiem roku proces szeregu zmian, które dotyczą zarówno treści, jak i formy naszego czasopisma. Pierwszą zmianą, którą można zaobserwować już w tym wydaniu jest nowa sekcja dedykowana biznesowym podcastom. Podcasting, to stosunkowo nowa forma komunikacji biznesowej i będziemy się jej bacznie przyglądać, prezentując jednocześnie wartościowe dla sektora BSS odcinki polskich i zagranicznych podcastów. Udanej lektury!
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Listopadowe wydanie Outsourcing&More, to już ostatni numer magazynu ukazujący się w roku 2020. Bieżący rok przyniósł wiele wyzwań, ale także i zmian w kierunkach działania wielu organizacji. Wiele interesujących rzeczy dzieje się w samym sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, jak i jego bezpośrednim otoczeniu. Zapraszamy do lektury Outsourcing&More, w którym m.in. zamieściliśmy wywiad z Mirella Piwiszkis o kobiecym przywództwie, rozmowę z Tomaszem Leśniewskim, szefem Centrum Usług Clariant o szwajcarskim modelu zarządzania, czy też tekst Adaptive SAG o kontroli i jej roli w obszarze zaufania. To tylko wybrane tytuły artykułów, których zamieściliśmy znacznie więcej.
 • Jesień w sektorze usług dla biznesu ruszyła już na dobre, a wraz z nią pojawia się 54 wydanie Outsourcing&More. Zapraszamy na kolejną porcję wiedzy, aktualności i ciekawostek z branży outsourcingu i usług biznesowych z Polski i ze świata. Od tematu COVID-19 nie da się uciec, ale nie tylko tym żyje świat biznesu – automatyzacja SAP, body leasing, „miętowy” lider przyszłości, to tylko wybrane zagadnienia, które opisaliśmy na stronach Outsourcing&More. Zapraszamy do lektury.
 • Lipcowo-sierpniowe wydanie Outsourcing&More to już drugi numer, który ukazuje się w czasach pandemii koronawirusa. Świat nowoczesnych usług dla biznesu stosunkowo szybko dostosował się do zachodzących zmian. Bieżące wydanie to biznesowe Hot Story prosto od PwC oraz szereg innych publikacji z zakresu inwestycji, biznesu i zasobów ludzkich.
 • Majowe wydanie Outsourcing&More jest pełne ciekawych artykułów i wywiadów, które udało nam się zebrać w ciągu minionych kilku tygodni. Rynek usług dla biznesu jest pełen ciekawych inicjatyw, czego przykładem jest rozwiązanie firmy Timate – to nasz główny wywiad bieżącego wydania, o którym rozmawiamy z Prezesem tej firmy – Sebastianem Młodzińskim. „Mamy kryzys! I jak tu się w nim odnaleźć?” - to tekst, w którym komentarza udzielili nam przedstawiciele Miasta Poznania, Antal oraz Colliers International. Trzy punkty widzenia na jeden kluczowy temat sprawiają, że sposób myślenia o zarządzaniu kryzysowym nabiera zupełnie innego znaczenia. Zapraszamy do lektury – jest o czym czytać!
 • Zapraszamy do lektury marcowego wydania Outsourcing&More. Na naszych stronach znajdziecie Państwo relację ze styczniowej Gali Outsourcing Stars w Poznaniu, szereg ciekawych publikacji, wywiadów i aktualności z rynku nowoczesnych usług dla biznesu. Wywiadem numeru jest rozmowa z Zytą Machnicką, wybitna ekspertką z dziedziny Employer Brandingu oraz autorką książki „Lepszy pracodawca”. W sekcji SSC Lions przybliżamy profil centrum usług wspólnych PKP Energetyka, a wśród porad prawnych opisujemy Białą Listę, Split Payment jak również kwestie patentów w obszarze programów komputerowych. Zapraszamy do lektury!
 • Nowy rok, nowa dekada i nowe wydanie Outsourcing&More. Zapraszamy do lektury 50 wydania, które przepełniliśmy bardzo ciekawą treścią. Zapraszamy także do interaktywnej relacji z naszym wydawnictwem, gdyż dzięki współpracy z Runvido, z okładki Outsourcing&More, Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania opowiada o wywiadzie, którego udzielił naszej redakcji. Zapraszamy do lektury, zarówno polskiej jak i anglojęzycznej wersji naszego dwumiesięcznika.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Oto ostatnie wydanie Magazynu Outsourcing&More w roku 2019. To był bardzo ciekawy rok i zdecydowanie odróżniał się od poprzednich w odniesieniu do globalnych trendów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Na pełne podsumowanie roku przyjdzie czas podczas The BSS Forum oraz Gali Outsourcing Stars, które odbędą się 23 stycznia 2020 roku w Poznaniu, lecz teraz warto zapoznać się z publikacjami, które trafiły na nasze strony. Wśród nich okładkowy wywiad z Wojciechem Karpińskim – szefem Amway GBS, który mówi o Success As A Service. W części biznesowej przedstawiamy relacje z kilku ciekawych wydarzeń biznesowych z cyklu BSS Tour, konferencji Rhenus oraz otwarcia budynków Neon i Officyna. Sekcja inwestycyjna jest zapełniona tematyką kadrową, technologiczną i biurową powiązaną z wieloma polskimi miastami. Bieżące wydanie Outsourcing&More zamykamy kilkoma ciekawymi publikacjami z obszaru HR, w tym odpowiadamy na pytanie dlaczego pracownicy odchodzą przed ukończeniem pierwszego roku pracy? Zapraszamy do lektury!
 • Wrześniowe wydanie Outsourcing&More to kolejna porcja wiedzy i informacji ze świata nowoczesnych usług dla biznesu. Gościem naszego głównego wywiadu jest Andrzej Osiński – Prezes Zarządu Bisnode Polska. W tekstach o tematyce prawnej – zamieściliśmy tekst o Pracowniczych Planach Kapitałowych, a swoją historię w SSC Lions przedstawia w imieniu Centrum Usług Wspólnych Trumpf – Paweł Płocki. Carlsberg, ALD, DPC, Inspire i Digital Workforce – to grono autorów, którzy podzielili się ciekawostkami, radami i poradami ze świata motoryzacji, szkoleń biznesowych, lean, robotyzacji i centrów usług wspólnych. Inwestycyjną część Outsourcing&More jak zwykle stanowią teksty poświęcone polskim miastom.
 • Mimo okresu wakacyjnego, zadbaliśmy o to, aby w Outsourcing&More nie zabrakło mocnych biznesowych akcentów. W lipcowym wydaniu skupiamy się na tematyce coworkingu i rozmawiamy o fenomenie wspólnej pracy z Piotrem Boulange – menedżerem We Work Labs. Na naszych stronach zamieściliśmy także szereg publikacji z obszaru Call Contact Center i zgodnie z zapowiedzią rozszerzyliśmy tematykę prawną. Eksperci z Baker McKenzie dzielą się poradami jak bezpiecznie uregulować kwestie pracy z domu, a kancelaria Chudzik i Wspólnicy omawia zmiany w poborze podatku u źródła. 94 strony wywiadów, aktualności rynkowych, artykułów i informacji biznesowych z polskich miast. Zapraszamy do lektury.
 • Od maja świat outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu wkroczył w intensywny okres wydarzeń biznesowych. W naszym wywiadzie numeru postanowiliśmy porozmawiać z liderem branży eventów – Agencją Focus Event, która wśród wielu realizowanych projektów, specjalizuje się w wydarzeniach dla takich branż jak IT, czy BSS. W sekcji SSC Lions tym razem przedstawiamy wywiad z prawdziwym lwem biznesowym – firmą Lionbridge, a w wywiadach HR – rozmowę z firmą SoftServe. Prezentujemy także analizę ostatniego raportu Tholons. Rynek się zmienia, zmienia się także nasz magazyn - od bieżącego wydania Outsourcing&More zostaje wzbogacony felietonami o tematyce motoryzacyjnej i finansowej.
 • W marcowym wydaniu Outsourcing&More przedstawiamy wypowiedzi przedstawicieli urzędów polskich miast, o tym, kto w Polsce odpowiada za pozyskiwanie nowych inwestycji i opiekę nad już istniejącymi. Wywiadem numeru jest rozmowa z członkami zarządu firmy Mikomax – organizacji, która od lat wspiera rozwój sektora BSS w Polsce, aktywnie wpływa na aranżacje centrów operacyjnych oraz wdraża rozwiązania biurowe, które optymalizują pracę firm na terenie całej Polski. Przybliżając obszar pracy w firmach BSS, postanowiliśmy tym razem zaprezentować na naszych stronach publikacje z GFT oraz AkzoNobel, a wśród publikacji nie zabraknie także wiedzy praktycznej, którą tym razem eksperci z Kancelarii Chudzik i Wspólnicy ukierunkowali na zmiany obowiązków pracodawcy w zakresie prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej.
 • W bieżącym wydaniu Outsourcing&More Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi opowiada o przyszłości swojego miasta i projekcie Duopolis. Robert Busz opowiada o nowej inwestycji Equinix w Warszawie. Piszemy także o „potworach” z pokolenia Y, technologiach stosowanych w cyfrowej fabryce, aranżacji biur, a także o zmianach prawnych zapowiadanym na rok 2019 oraz procesie rekrutacji specjalistów w branży szkoleniowej. Blisko 100 stron artykułów, wywiadów i komentarzy ze świata nowoczesnych usług dla biznesu.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Końcówka roku 2018 zapowiada się bardzo dynamicznie. Dużo konferencji, spotkań biznesowych, a do tego domykanie noworocznych budżetów. W chwili wytchnienia zapraszamy do lektury ostatniego w roku 2018 wydania Magazynu Outsourcing&More, gdzie prezentujemy przegląd ostatnich ważnych konferencji, informacji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak również kilka bardzo ciekawych wywiadów, w tym z Szefem Strategii HFS Research – Saurabh Gupta, Dyrektorem BPO Frista – Szymonem Stadnikiem oraz Michałem Bielawskim, Wiceprezesem Zarządu Adaptive SAG i Rafałem Nadolnym, Dyrektorem Sprzedaży TMF Group.
 • Wrześniowe wydanie Outsourcing&More to szeroki przegląd tematyki biznesowej. Postawiliśmy tym razem na tematykę Employer Brandingu oraz inne wątki HRowe, w tym ochronę danych osobowych, możliwość wpływania przez pracodawcę na działalność pracowników w mediach społecznościowych, przejście od kadr do HRBP oraz kilka porad jak zbudować HR Deam Team. W sekcji SSC Lions przedstawiamy rozmowę z Michałem Kościankiem z Centrum Usług Wspólnych Carlsberg, a w części miejskiej postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej dzielnicom biznesowym w polskich miastach.
 • Numer lipiec-sierpień postanowiliśmy poświęcić tematyce przestrzeni miejskiej, otoczenia biurowego oraz komfortu w miejscu pracy. Ale nie tylko. Tym razem wywiad numeru przeprowadziliśmy z Agnieszką Kalinowską-Sołtys z APA Wojciechowski, zaś rozmowę z cyklu SSC Lions z Maciejem Kulbatem - członkiem zarządu AVON GBS. Zapraszamy do lektury.
 • W majowym wydaniu Outsourcing&More Polska postanowiliśmy skupić się w większej mierze na wskaźnikach, miernikach oraz doskonałości procesowej. Zapraszamy do lektury magazynu, w którym prezentujemy wywiad z Rafałem Olejniczakiem z GBC 3M, relacje z ITO&BPO Germany Forum w Berlinie, rozmowę SSC Lions z Andżeliką Zarudzką – szefową SSC Elopak w Polsce, publikację poświęconą praktycznym aspektom RODO w contact center oraz wiele innych ciekawych artykułów i wywiadów.
 • Marcowe wydanie Outsourcing&More Polska to m.in. wywiad z Moniką Smulewicz – wybitną menadżerką sektora nowoczesnych usług dla biznesu, wyróżnioną podczas Gali Outsourcing Stars, tytułem Menedżera Roku. Zapraszamy także na kolejną edycję publikacji z serii SSC Lions i rozmowę z szefem Globalnego Centrum Usług Wspólnych Elekta – Marcinem Janiszewskim. W numerze zawarliśmy relacje z najważniejszych wydarzeń branżowych, wywiady, felietony oraz porady prawne, z zakresu HR oraz nieruchomości.
 • Pierwsze wydanie Outsourcing&More Polska w Nowym 2018 Roku, to okazja do kilku podsumowań, inspirujących wywiadów i publikacji poświęconych nowoczesnym usługom dla biznesu. Wywiadem numeru jest rozmowa z Wiktorem Doktór – Prezesem Pro Progressio – Fundacji, która od pięciu lat zmienia i rozwija branżę BSS w Polsce. Bieżące wydanie magazynu obfituje w wywiady, naszymi rozmówcami są także Roger Andersson z Vastint, Maciej Piwowarczyk z Discovery oraz Krystian Bestry z Adaptive SAG. Tematyka miejsca, która nam w tym numerze towarzyszy, jest poświęcona przyszłości – rozwój, wizja, zmiany – tymi tematami podzieliły się z nami miasta, które rozwijają u siebie sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Zapraszamy także na kolejny felieton Moniki Reszko, tym razem poświęcony wielkiemu małemu światu managementu.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Bieżące wydanie Outsourcing&More Polska, to spojrzenie na obszar R&D w polskich miastach. Wywiadem numeru jest rozmowa z Wojciechem Szczurkiem, Prezydentem Miasta Gdyni, na temat biznesowego potencjału i atrakcyjności inwestycyjnej miasta, które w styczniu 2018 będzie Miastem – Gospodarzem konferencji The BSS Forum oraz Gali Outsourcing Stars, organizowanych przez Pro Progressio. Zapraszamy do ciekawej publikacji Savills, która opisuje Polską Dolinę Krzemową tworzoną w biurach co-workingowych. Co-working na świecie przeżywa rozkwit i nie omija to zjawisko także Polski. Publikacja Savills jest jedną z pierwszych, która w taki sposób opisuje obszar co-workingu. W części HR zamieściliśmy wywiad z Andżeliką Majewską, Wiceprezes Zarządu LeasingTeam na temat precedensowego outsourcingu w TVP. Obszar HR dopełniają także publikacje Moniki Reszko oraz Randstad. Reszko tym razem pisze o trzech mitach menedżera, a eksperci Randstad mówią o wielkim nieodkrytym potencjale rekrutacji w BSS.
 • Wraz z początkiem września przyszła pora na piąte już w tym roku wydanie Outsourcing&More. Tym razem postanowiliśmy skupić się na tematyce Smart City i odkrywamy inteligencję zaszytą w polskich miastach. Wprowadzenie do sekcji Smart City zrobił Paweł Kacperek z Connected Life Poland. W części poświęconej Centrom Usług Wspólnych, Mariusz Szałaj - Prezes 4Synchronicity odpowiada na pytanie Czy Polska jest nadal atrakcyjna dla inwestycji typu Shared Services. Wielkimi krokami zbliża się RODO 2018, przedstawiamy więc informacje z kim go realizować, a w części Kariera i Rozwój piszemy o nowoczesnych narzędziach rekrutacyjnych, które są odpowiedzią na rynek kandydata. Całość uzupełniamy kalendarium wydarzeń, ogłoszeniami o pracę oraz kolejnymi rekomendacjami ciekawych książek.
 • W lipcowym wydaniu Outsourcing&More mamy przyjemność zaprezentować wywiad z Tomaszem Pisulą – Prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W rozmowie z Wiktorem Doktór, Prezes PAIH mówi o obsłudze inwestycji zagranicznych oraz promocji polskich usług i produktów. Wśród wielu ciekawych publikacji piszemy także m.in. o Centrach Usług Wspólnych jako wartościowych miejscach pracy oraz o realiach powrotu matek na rynek pracy po urlopach macierzyńskich. Zamieszczamy także relacje z kilku ważnych i interesujących branżowych wydarzeń.
 • Andrew Hallam mówi o branży BPO/SSC, Dubaj ziemią obiecaną dla firm IT, podsumowanie MIPIM, Outsourcing Breakfast Lublina oraz ITO&BPO Germany Forum, to tylko wybrane publikacje z majowego wydania Outsourcing&More. W numerze zamieszczamy także innowacyjny system zarządzania przestrzenią pracy według Kinnarps, doradzamy w sprawie umów sponsoringowych, a publikacji Unicall piszemy o botach, które śnią o elektronicznych klientach. Te i wiele innych publikacji znajdziecie Państwo na stronach Outsourcing&More, którego premiera miała miejsce na dorocznej konferencji ASPIRE w Krakowie.
 • Outsourcing&More przechodzi kolejne zmiany i po raz pierwszy ukazuje się z dwoma różnymi okładkami i co więcej ze zróżnicowaną treścią. W wersji polskiej główny wywiad prezentujemy z Agni Zygner – Dyrektor Zarządzającą CAPITA Polska i rozmawiamy o wyzwaniach i zagrożeniach jakie stoją przed branżą BPO/SSC. W wersji anglojęzycznej Till Hahndorf z BW Business Bridge radzi jak współpracować z rynkiem niemieckim. Na naszych stronach zamieszczamy szereg publikacji z Polski i Europy poświęconych tematyce kadrowej, sourcingowej, rynków biurowych oraz atrakcyjności inwestycyjnej miast i krajów. Dzięki firmie Grafton prezentujemy najnowsze informacje z obszaru wynagrodzeń w sektorze BSS, a wspólnie z miastami pochylamy się nad równowagą między pracą a czasem prywatnym przyglądając się bliżej obszarowi work life balance. Życzymy miłej lektury.
 • Przedstawiamy Outsourcing&More w całkowicie nowej odsłonie. Wywiady, relacje z wydarzeń, publikacje, ogłoszenia rekrutacyjne zaprezentowane w odświeżonej formie. Zapraszamy do lektury. Do wywiadu numeru zaprosiliśmy Adama Krzanowskiego - założyciela Grupy Nowy Styl. Prezentujemy także informacje z zakresu ochrony danych osobowych i dzielimy się wskazówkami na jakich warunkach zatrudnić kadrę IT.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • W listopadzie 2016 mija pięć lat od kiedy jesteśmy z Wami. Ten okres to setki publikacji, wywiadów i raportów związanych z rynkiem outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu. W jubileuszowym wydaniu podsumowujemy te pięć lat, a także dostarczamy Wam m.in. opis polskiego rynku BPO oczami Deloitte, wywiad z Kerry Hallard, prezes Global Sourcing Association UK oraz informację o konsolidacji na rynku outsourcingu usług finansowo-księgowych i kadrowo płacowych.
 • In September’s Outsourcing&More the main interview we have run with Ms. Jadwiga Emilewicz – Undersecretary of State in Polish Ministry of Development. We talk about modern services in Poland, BSS sector, start-ups and future of Invest in Poland Agency. Among other publications we also write about call contact center market, effective management of training processes and remarks regarding outsourcing of accounting services. This time we have also prepared the appendix focused on modern offices dedicated to BPO/SSC projects in Poland. ********** In Best2Invest we have focused on Brexit and its predictions for Polish job market. We also try to answer the question how to find the perfect office for BPO/SSC projects. Walter Herz experts describe the new map of Warsaw’s office towers. We also present news coming from Polish cities, where modern business services are already present and keep on growing on local markets.
 • W lipcowym wydaniu Outsourcing&More zapraszamy do lektury wywiadu numeru z Regionalnym Dyrektorem RICS – Maartenem Vermeulenem, z którym rozmawiamy o raporcie Futures oraz o Koalicji IESC. Na naszych stronach wśród publikacji znajdą Państwo m.in. prognozy Unicall dla polskiego rynku call center, informacje o kadrach wspierających sektor SSC/BPO, porady dotyczące odpowiedzialności za zobowiązania spółek osobowych i wiele innych. Zapraszamy.
 • Sprzedaż, to motor napędowy każdego przedsiębiorstwa i to temu tematowi przyjrzeliśmy się w majowym wydaniu Outsourcing&More. Opisaliśmy także drogę do zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych, bezpieczeństwo danych, a także model zarządzania doświadczeniami klienta. Przedstawiamy relację z konferencji ITO&BPO Germany Forum w Berlinie i po raz kolejny zapraszamy na BVB Cup w Sopocie.
 • Outsourcing jest obecny w wielu dziedzinach biznesu. Jedną z najpopularniejszych jest branża IT. To temu tematowi poświęciliśmy najwięcej miejsca w bieżącym wydaniu Outsourcing&More. W sekcji wywiadów zapraszamy na dwa: z Oliverem Berksem, z którym rozmawialiśmy o celach biznesowych HPE BPS Poland oraz z Loredaną Niculae z NNC Services, która opisała rynek IT w Rumunii.
 • Rok 2016 rozpoczęty, to dobry okres aby pochylić się nad trendami. W bieżącym numerze opisujemy m.in. wyzwania finansowo-księgowe w obsłudze branży hurtowej, a także umowy terminowe po nowelizacji kodeksu pracy. W publikacjach dotyczących rynku pracy odpowiadamy na pytanie – więcej zadań, czy więcej pieniędzy?
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Outsourcing i usługi dla biznesu są obecne na całym świecie i stale się rozwijają. W bieżącym wydaniu Outsourcing&More opisujemy jak wygląda sektor IT na Ukrainie, skupiamy się także na zarządzaniu procesami oraz dążeniu do doskonałości w środowisku outsourcingowym. W Best2Invest zamieściliśmy informacje o kapitale zagranicznym w polskich miastach oraz dwa raporty, w których przedstawiamy prognozę dla warszawskiego rynku nieruchomości oraz informujemy o rosnącym niedoborze talentów.
 • Wrześniowe wydanie Outsourcing&More zawiera przegląd najnowszych i najważniejszych publikacji dotyczących usług dla biznesu. Wywiad numeru to rozmowa ze Scottem Newmanem ze State Street. W dodatku Best2Invest główny nacisk położyliśmy tym razem na kwestie szkolnictwa i nauczania języków obcych w Polsce.
 • Lipcowe wydanie Outsourcing&More przynosi wiele zmian w formacie magazynu, a to dzięki Waszym uwagom i sugestiom. Po raz pierwszy prezentujemy informacje z miast zebrane w jednym uporządkowanym dodatku – Best2Invest. Zapraszamy na wywiad z Prezesem LeasePlan – Sławomirem Wontruckim. Doradzamy również jak znaleźć idealne biuro i dokładamy garść informacji ze świata Call Contact Center.
 • W majowym wydaniu Outsourcing&More zapraszamy na wywiad z Debi Hamill, Prezes IAOP. Najnowsze publikacje branżowe prezentują DTZ i Page Personnel. Dyrektor Zarządzający ASM Group tłumaczy czym jest outsourcing sił sprzedaży, ekspert City Bell doradza o roli komunikacji w biznesie, a PAIiIZ prezentuje najnowszy raport o 10-leciu sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Przedstawiamy nową sekcję poświęconą budynkom biurowym i zamieszczamy kolejny felieton z cyklu „Sex, Guns & Real Estate.
 • W bieżącym wydaniu Outsourcing&More zapraszamy do lektury wywiadu z Colinem Waddellem, Dyrektorem Zarządzającym CBRE w Polsce. Wśród publikacji znajdziecie Państwo relację z IAOP 2015 Outsourcing World Summit, które miało miejsce w Phoenix w USA. W części raportów swoimi najnowszymi danymi dzielą się Randstad w odniesieniu do rynku pracy oraz Cushman&Wakefield opisując warszawski rynek nieruchomości biurowych.
 • Bieżące wydanie to prezentacja 99 osobowości polskiego outsourcingu. Zamieszczamy także listę laureatów konkursu Outsourcing Stars 2014. CBRE zapowiada dobry roku na rynku nieruchomości, a Tomasz Hanczarek (Work Service) pisze o polskim rynku pracy.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • W ostatnim wydaniu Outsourcing&More w roku 2014 skupiliśmy się na rynku niemieckim i zamieściliśmy dwa wywiady z wybitnymi ekspertami branży outsourcingu w Niemczech. Raport HR przedstawia Kelly Services, a najnowsze informacje z rynku nieruchomości opisują eksperci z JLL. Sektor outsourcingu zyskał globalny certyfikat dedykowany pracownikom, o czym informujemy w publikacji CIMA. A na koniec Art PM wyjaśnia co oznacza skrót HPT.
 • Wrześniowe wydanie Outsourcing&More to między innymi wywiad z Davidem Cohenem z LinkedIn, publikacja Kamili Wykroty z DTZ o tym jak outsourcing napędza rozwój regionalnego rynku biur, o Assessment Center słów kilka dzięki uprzejmości Piotra Chojnackiego z HAYS Poland, a także mecenas Mateusz Chudzik doradza jak rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce. Tym razem opisujemy także kolejne stanowiska z branży outsourcingowej: Ekspert ds. Compliance oraz Subject Matter Expert. Zapraszamy do lektury!
 • W lipcowo-sierpniowym wydaniu Outsourcing&More zapraszamy na wywiad z kluczowymi osobami branży outsourcingowej – Sławomirem Majmanem, Prezesem PAIiIZ oraz Gautam’em Thakkar’em – Prezesem Infosys BPO. Poza wywiadami kolejny zakres informacji z polskich miast, raporty branżowe i opisy stanowisk. Zapraszamy.
 • Maj to w Polsce okres wielu wydarzeń sektora outsourcingu. Będziemy obecni na tych najważniejszych z naszym najnowszym wydaniem, w którym zamieściliśmy wywiad z polskim Guru BPO – Romkiem Lubaczewskim. Dodatkowo piszemy o Radomiu jako outsourcingowym zapleczu dla Warszawy, IX Polish Outsourcing Forum w Berlinie, zamieszczamy porady prawne, opis gambitu renegocjacji według CBRE i wiele innych artykułów – Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego wydania Outsourcing&More!
 • Wraz z marcowym wydaniem Outsourcing&More rozpoczynamy prezentację kolejnego polskiego miasta, w którym branża outsourcingowa stanowi istotną gałąź gospodarki – Miasto Bydgoszcz. W bieżącym wydaniu publikujemy także wywiad z Michałem Gierczakiem – Prezesem Connectis, prezentujemy raporty CBRE oraz Randstad, opisy stanowisk w branży outsourcingowej oraz kolejną odsłonę najlepszych budynków biurowych w Polsce.
 • Styczeń to dobry okres na roczne podsumowania, które ujęliśmy w najnowszym wydaniu Outsourcing&More. Z nowym rokiem przechodzimy też zmiany w treści naszego magazynu i tym samym wprowadzamy poza poradami prawnymi, informacje o ergonomii pracy, stanowiskach pracy oferowanych przez branżę outsourcingową i wiele innych ciekawych tematów. Zapraszamy do lektury.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Outsourcing&More. W listopadowo-grudniowym numerze dotarliśmy na Śląsk i do Katowic, czym zamykamy naszą dwuletnią podróż po kraju. Branżą, na której mocniej się skupiliśmy jest tym razem LPO – Outsourcing Usług Prawniczych. Dziękujemy kancelariom Wardyński i Wspólnicy oraz Chudzik i Wspólnicy za podzielenie się wiedzą. Okres jesienny jest bogaty w wiele wydarzeń branżowych i im też poświęciliśmy miejsce na naszych stronach. Przy lekturze zapraszamy już teraz na Nowy Rok – przyniesie on wiele zmian!
 • Wydanie wrześniowo-październikowe dedykujemy tematyce Outsourcingu IT. Wśród wielu tematów na stronach magazynu zamieściliśmy publikacje o IT Contractingu, Big Data, wywiad z Aiton Caldwell, opis Klastra IT i wiele innych. Do grona opisywanych regionów dołączyliśmy województwo Opolskie. Opole położone pomiędzy Katowicami a Wrocławiem, stało się miastem z perspektywami do rozwoju sektora Outsourcingu w Polsce. Zapraszamy na wywiad z Wice Prezydentem Opola – Arkadiuszem Wiśniewskim oraz do lektury wielu tekstów o tym rozwojowym mieście.
 • Kolejnym miejscem w outsourcingowej podróży po Polsce jest województwo kujawsko-pomorskie. Miasto Bydgoszcz to siedziba takich firm jak Atos, Centrum Operacyjne Banku Pocztowego, Alcatel-Lucent. To region w którym co roku uczelnie wyższe kończy 22.000 absolwentów i regularnie zasila między innymi branżę ICT. W naszym poradniku outsourcingowym tym razem skupiamy się na usługach archiwizacji. Piotr Rutkowski po raz kolejny doradza w wyborze żony, a Outsourcing-Verband odkrywa karty dotyczące exportu usług na rynek niemiecki.
 • Outsourcing Sił Sprzedaży, Merchandising, Tajemniczy Klient - czyli metody zewnętrznego wsparcia procesów sprzedażowych. Kielce, województwo świętokrzyskie i Polska Wschodnia. Relacje z konferencji branżowych, eksport usług IT do Niemiec. Te i wiele innych ciekawych informacji ze świata outsourcingu znajdziecie w majowo - czerwcowym wydaniu Outsourcing&More.
 • 2.978,25 PLN – przeciętne wynagrodzenie brutto, 34.532m2 powierzchni biurowej, 14.551 absolwentów szkół wyższych rocznie, 1.076,29ha powierzchni Specjalnych Stref Ekonomicznych – te i wiele innych informacji na temat województwa warmińsko-mazurskiego znajdziecie Państwo w marcowym wydaniu Outsourcing&More. Dodatkowo, tematem numeru jest branża TSL – Transport, Spedycja i Logistyka – materiał przygotowany dzięki współpracy z Polską Izbą Spedycji i Logistyki.
 • 15 outsourcingowych podsumowań roku, 15 opinii i przewidywań w odniesieniu do branży na rok 2013! Wszystko co najważniejsze o atrakcyjności inwestycyjnej Lublina oraz opis rynku Real Estate, a w tym zielone budynki, wpływ ceny i lokalizacji na proces decyzyjny inwestorów, wycena nieruchomości biurowych. Te i wiele innych publikacji, raportów, wywiadów znajdziecie Państwo w styczniowym wydaniu Outsourcing&More.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • 11 rzeczy, które musisz wiedzieć o Outsourcingu HR! Właśnie pojawił się najnowszy numer Outsourcing&More. Bieżące wydanie zostało przygotowane przy współpracy i pod patronatem merytorycznym Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Partnerami wydania są również GoldenLine oraz PwC. Listopadowy Outsourcing&More porusza wiele tematów z branży HR. Opisywanym regionem jest Wrocław.
 • Nowy Outsourcing&More już jest - dystrybucja rozpoczęta. Tym razem piszemy o Call i Contact Centre oraz o Wielkopolsce, Poznaniu, Pile, Radomiu, Fundacji Wybieram Kielce, Coworkingu ...., wywiady z Wojciechem Skrudlikiem - Dyrektorem Zarządzającym MAN Accounting Centre, Jerzym Stępniem - Vice Prezydentem Poznania, Tomkiem Podolakiem - Szefem Linkleaders ... będzie też o negocjacjach międzykulturowych i mediach społecznościowych w obsłudze klienta
 • Witamy w Łodzi, najszybciej rozwijającej się lokalizacji outsourcingowej w ubiegłym roku. W bieżącym numerze przedstawiamy Łódź, wojewódzwtwo łódzkie, wywiad z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, profile firm outsourcingowych, opis Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wiele innych ciekawych inicjatyw jakie są podejmowane w Łodzi. Tematem numeru jest Car Fleet Management, czyli outsourcing w zarządzaniu flotami samochodowymi, uzupełnieniem tematyki CFM jest wywiad z Bartłomiejem Dębskim, który przedstawia usługi monitoringu samochodów z wykorzystaniem GPS.
 • Majowy numer Outsourcing&More został przygotowany we współpracy z ASPIRE, PwC oraz Business In Malopolska i miał swoją premierę na dorocznej konferencji Acting Local Winning Global 2012 "How Big Can We Grow" jaka odbyła się w dniach 24-25 maja 2012 w Hotelu Sheraton w Krakowie. To właśnie Kraków i województwo małopolskie w bieżącym numerze są prezentowane jako lokalizacje outsourcingowe, a głównym merytorycznym tematem są usługi finansowo księgowe (F&A). Zapraszamy.
 • Bieżący numer poświęcamy województwu mazowieckiemu. To centralne województwo w Polsce, gdzie zlokalizowane są również główne instytucje zajmujące się pozyskiwaniem zagranicznych inwestorów. W numerze prezentujemy profil Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz wywiad z Prezesem PAIiIZ – Sławomirem Majmanem. Wśród publikacji przedstawiamy również opis branży KPO – Knowledge Process Outsourcing, zajmującej się outsourcingiem procesów opartych o zaawansowaną wiedzę – Zapraszamy
 • W drugim numerze Outsourcing&More omówiona została tematyka BPO, przedstawiająca zarówno opis branży, raporty jak również stanowiska ekspertów. Styczniowy numer magazynu przedstawia także kluczowe dla inwestorów informacje oraz raporty dotyczące woj. pomorskiego.
 • Nazwa
 • Czytaj więcej
 • Pierwszy numer Outsourcing&More zawiera szczegółowe omówienie województwa zachodniopomorskiego oraz prezentacji miasta Szczecin pod względem inwestycji outsourcingowych (rynek nieruchomości, zasoby ludzkie etc.). Przybliżona zostanie także tematyka Shared Services Center, opisująca charakterystykę branży. Ponadto zaprezentowane będą walory Słupskiej Strefy Ekonomicznej.